Estetická medicína


Plastická operace očních víček ( Blepharoplastika )

Plastická operace očních víček patří mezi nejčastější plastické operace. V důsledku stárnutí dochází ke změnám kůže ( přebytečná kůže, ztráta elasticity, tlak prolabujícího periorbitálního tuku..), které se jako první začínají projevovat právě v okolí očí.

Na našem pracovišti provádíme operace horních i dolních víček a chirurgické odstranění nežádoucích kožních útvarů v okolí očí. Všechny zákroky probíhají ambulantně, v lokální anestezii a při zákrocích používáme velmi jemné netraumatické šití, které minimalizuje vznik jizev.

Při operacích používáme speciální elektrokauter BOWA ARC 100 od firmy BOWA MEDICAL ( monopol. i bipol. elektrokauterizace ) ke zmírnění krvácení, výrazně menším otokům po operaci a bezpečnějšímu průběhu operace.

Zákroky Vám provedou vždy zkušení lékaři s mnohaletými zkušenostmi s plastickými operacemi v okolí očí. Ke každému pacientovi máme individuální přístup a po konzultaci zvolíme vždy nejvhodnější řešení pro jednotlivého pacienta.

V pooperačním období doporučujeme spát s hlavou ve zvýšené poloze a dodržovat klidový režim. Stehy se vytahují na našem pracovišti týden po operaci. První 2-3 dny po operaci je vhodné mírně víčka ledovat přes čistý kapesník. Několikrát za den max. 10-15 min. Gelové brýle dostanete na našem pracovišti po operaci. Po dobu minimálně 3-4 týdnů omezit fyzickou aktivitu a je dobré se vyhnout prašnému a infekčnímu prostředí. Oči mohou být výrazně citlivější na světlo a mohou více slzet, proto pacient u nás dostane po operaci i kapky ke zkvalitnění slzného filmu. Je také vhodné nosit po operaci tmavé brýle. Při osobní konzultaci budou doporučeny gely a léčiva vhodná k dobrému hojení jizev.